Життя. Здоров'я. Перемога

Життя. Здоров’я. Перемога

Військово-медичні клінічні центри та госпіталі Міністерства оборони України

Київський військовий госпіталь був створений 1755 року. На сьогодні він відомий в Україні, як Головний військово-медичний клінічний центр «Головний військовий клінічний госпіталь». Від самого початку свого існування ГВКГ постійно брав участь у всіх війнах, збройних конфліктах і військових операціях, які відбувалися на території України та за її межами у період з XVIII до XXI століття. Сьогодні Київський військовий госпіталь не тільки є найстарішим медичним закладом у нашій країні, можна сказати, що у деяких напрямках медицини він найкращий. До складу госпіталю входить 22 клініки, 4 реанімаційні відділення. ГВКГ оснащений найсучаснішою медичною технікою, яка дозволяє швидко і якісно здійснювати навіть найскладніші операції. Одночасно на стаціонарному лікуванні можуть знаходитися 1100 осіб.

2. Військово-медичний клінічний центр Північного регіону

Військово-медичний клінічний центр Північного регіону був сформований у 1873 році. Тоді він був Харківський військовий госпіталь 1-го класу. На сьогодні у склад даного військово-медичного закладу входить 10 клінік, 11 окремих діагностичних відділень та близько 10 підрозділів медичного забезпечення. Персонал Військово-медичного клінічного центру складається з 116 високо кваліфікованих лікарів. На стаціонарному лікуванні може знаходитися до 500 осіб одночасно.

ВМКЦ Північного регіону є науковою базою для кафедр Харківського медичного університету та Харківської медичної академії післядипломної освіти.

3. Військово-медичний клінічний центр Південного регіону

Військово-медичний клінічний центр Південного регіону було сформовано 1944 року у столиці Молдови. Через два роки центр було передислоковано до Одеси, де він знаходиться і сьогодні. На початку створення у шпиталі було тільки два відділення: терапевтичне і хірургічне. З часом відділень ставало більше і спеціалізація шпиталю розширювалася.

На сьогоднішній день ВМКЦ ПР складається з одинадцяти відділень. Усі операції, профілактичні та реабілітаційні процеси відбуваються на сучасному рівні. Лікарі клінічного центру досягли великих успіхів у напрямку офтальмології, а саме: успішно проводяться операції по заміні кришталика та лікування глаукоми. Шпиталь є навчальною базою для Одеського національного медичного університету.

Одним із найстаріших лікувальних закладів нашої країни є Військово-медичний клінічний центр Західного регіону, який знаходиться у Львові. Його історія починається у далекому 1536 році. Основна спеціалізація даного закладу – збереження життя та здоров’я військовослужбовців, ветеранів військової служби та членів їх сімей. Для досягнення цієї мети працівники ВМКЦ ЗР користуються чіткою системою організаційно-планових та лікувально-профілактичних заходів.

До складу центру входить 15 лікувально-діагностичних клінік, 4 окремих відділення, які створені спеціально для реабілітації хворих. Щороку в Військово-медичному клінічному центрі проводиться більше п’яти тисяч операцій високого рівня складності та різних напрямків. Також у центрі дуже широко використовуються методи нетрадиційної медицини.

5. Військово-медичний клінічний центр Центрального регіону

Військово-медичний клінічний центр Центрального регіону починає свою історію з 1955 року, коли сформовано на пагорбах Південного Бугу військовий лікувальний заклад, що поєднує досвід фронтового військового госпіталю дальньої авіації та реабілітаційну базу санаторію льотного складу Військово-Повітряних сил.
В наш час Військово-медичний клінічний центр Центрального регіону – це сучасний багатопрофільний військовий лікувальний заклад, що надає спеціалізовану та високоспеціалізовану медичну допомогу на базі 15 клінік, з яких клініка авіаційної медицини та клініка санаторного лікування та реабілітації є унікальними в структурі медичної служби Збройних Сил України. Щороку в Військово-медичному клінічному центрі Центрального регіону проводиться біля п’яти тисяч операцій високого рівня складності в галузі абдомінальної хірургії, травматології, нейрохірургії, судинної хірургії тощо. Значна кількість операцій виконується за допомогою сучасної ендоскопічної техніки за новітніми методиками. Ще одна родзинка ВМКЦ ЦР – здійснення стратегічної та тактичної аеромедичної евакуації в Україні та за її межами.

Адреса: вулиця Князів Коріатовичів, 185, Вінниця, Вінницька область, 21000
Телефон: 0432 532 211

6. Військово-медичний клінічний центр професійної патології особового складу Збройних Сил України

Сьогодні це сучасний медичний заклад, основним завданням якого є надання кваліфікованої медичної допомоги з елементами спеціалізованої медичної допомоги військовослужбовцям Збройних Сил України, їх медичного обстеження, лікування та етапної реабілітації, експертизи придатності до військової служби та інших категорій пацієнтів. В 2016 році було відкрито відділення реабілітації пацієнтів з ампутованими кінцівками. Медична допомога хворим надається в клініках Центру: загальнохірургічній, загальнотерапевтичній, клініці діагностичних досліджень, клініці реабілітації, професійної патології та нетрадиційних методів лікування.В клініках працюють досвідчені лікарі: хірурги, травматологи, урологи, проктологи, гінекологи, стоматологи, пульмонологи, кардіологи, гастроентерологи, невропатологи. Це добре оснащені сучасним інструментарієм спеціалізовані підрозділи, де широко впроваджені передові методи діагностики та лікування.

Одночасно у Центрі можуть стаціонарно лікуватись 300 пацієнтів, щорічно надається лікування більш ніж 10000 хворим. Для діагностики використовуються сучасні методи обстежень ЕхоКТ, тредміл-тест, холтерівське моніторування ЕКГ та АТ, УЗД екстра краніальних судин. Виконуються специфічні лабораторні дослідження — тропоніновий тест, КФК, КФК-МБ. Працюють кабінети променевої діагностики, флюорографії, бронхоскопії, дуоденального зондування та інші.

Діагностичне і лікувальне устаткування дозволяє своєчасно та якісно поставити діагноз та провести належне лікування. Основні методи лікування: медикаментозна терапія, оперативне лікування (кваліфікована медична допомога з елементами спеціалізованої), фізіотерапевтичне лікування, лікувальна фізкультура (досвідчені інструктори проводяться заняття на сучасних різноманітних тренажерах), нетрадиційні методи лікування (герудотерапія, голкотерапія, грязетерапія, підводний душ-масаж, душ Шарко) та реабілітаційні заходи.Працює кабінет ерготерапії та віртуальний тренажер для відновлення опорно-рухового апарату поранених. Бійці заново навчаються звичним колись речам: підніматися сходами, користуватися розеткою, тощо.

Для перебування та лікування у Центрі обладнані одномісні, двомісні та трьохмісні палати з покращеними умовами. На території розташовані: їдальня, крамниця, кафе, клуб, бібліотека, побудовані теренкури для прогулянок на свіжому повітрі.

Розташований Центр у мальовничому куточку Приірпіння, де мікроклімат, створений природою, надає хворим можливість відновити здоров’я не тільки за допомогою лікарських засобів, а й за допомогою унікальної, цілющої дії фітонцидів. Обладнані зони відпочинку, ліс та водойма, які є на території, сприяють найскорішому видужанню від хвороб, викликаних негативною дією урбанізації.

В кожного  військово-медичного клінічного центру в підпорядкуванні є регіональні військові госпіталі, які завжди готові швидко та оперативно надати кваліфіковану медичну допомогу.